ارزیابی خسارت خودروهای سبک

 

 

استمرار صدور بیمه نامه منتج به خدمات با ارزشی است که از سوی بیمه گران به بیمه گذاران در ازای خرید این اوراق ارائه می گردد و نماد و نشان تمام عیار آن بیمه نامه خودرو می باشد. تردیدی نیست که مسیر دستیابی به قلل توسعه صنعت کشور از گردنه های پر پیچ و خم بیمه خودرو عبور می نماید و از این رو عملکرد شرکت های بیمه در مقابل خطری که مردم بیشترین مواجهه را با آن داشته و از آن آسیب می بینند ، می تواند موجب بیمه پذیری یا بیمه گریزی جامعه در تمامی رسته های بیمه ای گردد . این عملکرد معیار و ملاک ارزشمندی به سوی اقناع و پذیرش عموم جامعه است تا با اطمینان از روند صحیح خدمات رسانی ، کلیه فعالیت های خود در سایر رسته ها را نیز تحت پوشش بیمه قرار داده و بر این اساس فرهنگ بیمه گسترش یابد.

مؤسسه محک خسارت با آگاهی از این مهم، معتقد است بوسیله ارائه خدمات نوین و مطمئن در امر ارزیابی خسارت وارده به وسائط نقلیه ، ضمن توسعه خدمات کارشناسی خود، میتواند یکی از عوامل بسترساز در فعالیت و تکریم مشتریان صنعت بیمه از یکسو و بیمه گران از سوی دیگر باشد.

·     اهمیت و ضرورت کارشناسی تخصصی در زمینه خودرو :

۱- امروزه بهره گیری از ابزار و امکانات رایانه ای در جهت تحریف اسناد و مدارک خصوصی و حتی دولتی در ابعاد وسیعی افزایش یافته است و امکان ارائه شدن مدارک جعلی و تحریف شده و حتی تبانی برخی مالکین وسائل نقلیه سودجو با بعضی از عوامل دست اندرکار ، در جهت وقوع تصادفات ساختگی و ترسیم و تنظیم کروکیها و گزارشات غیر واقعی در حوزه های انتظامی رو به افزایش است ؛ در چنین شرایطی ضرورت بهره گیری از تجربه و تخصص کارشناسان مجرب با دانش فنی بالا ، در راستای شناخت اصالت وسائل نقلیه و صحت و سقم وقوع تصادفات از اهمیت خاصی برخوردار است.

 

مؤسسه محک خسارت با جذب و بهره گیری از کارشناسان توانمند در جهت تشخیص صحت و سقم مفاد گزارشات ارائه شده از مراجع انتظامی و قضایی و حتی استعلام از شبکه  انفورماتیک معاونت راهور ناجا ، خدمات کارشناسی خود را با ضریب اطمینان هر چه بیشتر نسبت به امور جاری ارائه نماید.

این کارشناسان و کارآگاهان از مسئولان بازنشسته ، خوش نام و پویا در زمینه تصادفات راهور ناجا هستند که در قالب شبکه یکپارچه کارشناسی ، به گستره ایران و تحت نظارت این مؤسسه در حال انجام وظیفه می باشند.

 

۲- مؤسسه محک خسارت  در راستای رضایت مندی بیمه گذاران و جلوگیری از سردرگمی آنها در مواقع بروز خسارت اقدام به ایجاد ایستگاه های ثابت و سیار کارشناسی در اقصی نقاط کشور نموده است و سعی بر آن دارد تا در سریعترین زمان ممکن ، با اعزام کارشناس مجرب ارزیاب خسارت به محل وقوع حادثه اعزام و اقدامات لازم خود را جهت بررسی و ارزیابی ارائه نماید؛ این مهم در مقطع عدم ارائه کروکی تا مبلغ ۶۳٫۳۰۰٫۰۰۰ ریال( سال ۱۳۹۵) از سوی راهور می تواند موجب احراز اصالت حادثه نیز گردد.

۳-  گزارشات ارائه شده از سوی کارشناسان خودرو مؤسسه محک خسارت ، بدلیل صلاحیت قانونی و حقوقی قابل دفاع در مراجع ذیصلاح قضایی می باشد که این خود ، موجبات کاهش روند تشکیل پرونده های حقوقی نسبت به بیمه گران را میسر خواهد ساخت.